Za nami wrzesień

Aż trudno uwierzyć, że minął już cały miesiąc od rozpoczęcia nowego roku w przedszkolu. Cztery tygodnie, a tak dużo się działo. 

Wysłuchaliśmy pierwszej w tym roku audycji muzycznej, podczas której podziwialiśmy brzmienie fletu poprzecznego i fletu piccolo, słuchaliśmy przepięknego śpiewu i bawiliśmy się przy dźwiękach muzyki. 

 

“Przyleciały” do nas motyle, egzotyczne, “ogromne”. Kto odważny mógł wziąć do ręki gąsienice lub posadzić na sobie motyla. 

 

Przyjechali Goście z Przedszkola Sióstr Felicjanek, z którymi udaliśmy się na spacer nad pobliskie stawy, gdzie bawiliśmy się w wiewiórki, byczki oraz rozwiązywaliśmy leśne zagadki i szukaliśmy ukrytych w lesie przedmiotów. Zwieńczeniem wspólnej zabawy były ziemniaki upieczone w ognisku. Wszystkie zniknęły w mgnieniu oka. 

 

Odbyły się warsztaty z bajką pt. “Koza Kłamczucha”. 

 

A ostatniego dnia udaliśmy się wspólnie z rodzicami do Wioski Indiańskiej Tatanka, gdzie poznaliśmy historię, kulturę i zwyczaje Indian, a co najważniejsze spędziliśmy kilka godzin we wspaniałej atmosferze z kolegami i koleżankami z przedszkola i… z mamą i tatą!

 

I jeszcze zrobiliśmy pyszną sałatkę jarzynową. Mmniam… palce lizać!

 

I wiele innych ciekawych rzeczy robiliśmy, zostawimy je w naszych wspomnieniach.